تبیین برخی از وقایع پس از ظهور

پس از ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف چه اتفاقاتی می‌افتد، برخی می‌گویند: حضرت علی علیه السلام بر می‌گردند و حکومت می‌نمایند؟

بدیهی است اتفاقاتی که پس از ظهور منجی بشریت در جهان رخ خواهد داد قابل شمارش نمی‌باشد. انقلاب اسلامی در ایران، به رغم آن که نه تنها جهانی نیست، بلکه به هیچ وجه قابل مقایسه با ظهور حضرت عجل الله تعالی فرجه الشریف نمی‌باشد بلکه إن شاء الله گامی در زمینه‌سازی است، تمامی معادلات سیاسی جهان را دگرگون نمود و امروزه موج بیداری اسلامی در تمامی کشورهای اسلامی و موج اسلامگرایی [به رغم تشدید اسلام‌هراسی] در اروپا و آمریکا نیز رو به گسترش است.ظهور با حکومت، دو مقوله‌ی متفاوت است. ظهور آغاز یک قیام جهانی است و حکومت به انجام رسیدن آن و استقرار یک نظام سیاسی و حکومتی می‌باشد. لذا طبعاً در آغاز ظهور و مدت‌ها پس از آن جنگ و درگیری شدید کفار و مشرکین از یک سو و گرایش فوج فوج مردم جهان از سوی دیگر ادامه خواهد داشت، تا آن که بالاخره با شکست کامل دشمنان و گرایش اکثریت مردم جهان، حکومت جهانی حضرت مهدی سلام الله علیه برپا شده و استقرار خواهد یافت.

پس از حکومت:

بی‌تردید، پس از استقرار حکومت اسلامی ایشان، سایه شوم سلطه‌ی مستکبران از سر بشریت کنار می‌رود، مکاتب مبتنی بر فرضیه و نظریه، جای‌شان را به حکمت عقل و وحی می‌دهند، نور ایمان و هدایت می‌درخشد، ظلم و تبعیض برچیده می‌شود و انسان فرصت و امکان می‌یابد تا تمامی استعدادهای خود را به ظهور و کمال برساند و به فرمایش حضرت علی علیه‌السلام، عقل‌های مدفون شده دفائن العقول، بیرون آمده و راه رشد را روشن می‌کنند.جامع‌ترین توصیف از شرایط و اوضاع حاکم بر جامعه‌ی بشری در دوران حکومت ایشان، همان توصیفی است که در کلام وحی به عنوان وعده‌ی الهی آمده است.ظهور با حکومت، دو مقوله‌ی متفاوت است. ظهور آغاز یک قیام جهانی است و حکومت به انجام رسیدن آن و استقرار یک نظام سیاسی و حکومتی می‌باشد. لذا طبعاً در آغاز ظهور و مدت‌ها پس از آن جنگ و درگیری شدید کفار و مشرکین از یک سو و گرایش فوج فوج مردم جهان از سوی دیگر ادامه خواهد داشت، تا آن که بالاخره با شکست کامل دشمنان و گرایش اکثریت مردم جهان، حکومت جهانی حضرت مهدی سلام الله علیه برپا شده و استقرار خواهد یافت .بر اساس این وعده - که مۆمنین و اهل عمل صالح داده شده است -به جای مستکبران، مستضعفان حاکمان زمین خواهند شد و دقت شود که منظور از «مستضعفان»، صرفاً فقرا نمی‌باشند، بلکه ضعیف نگاه ‌داشته شدگان است. انسان‌های برتری که حکومت بر خلق و مدیریت جامعه حق آنان بوده است. دین اسلام که خداوند متعال فرمود: «وَرَضِیتُ لَکُمُ الإِسْلاَمَ دِینًا - و اسلام را براى شما به عنوان آیینى برگزیدم رضایتم در این دین است» در دنیا« … وَعَدَ اللَّهُ الَّذینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَیُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دینَهُمُ الَّذِی ارْتَضى‏ لَهُمْ وَ لَیُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً یَعْبُدُونَنی‏ لا یُشْرِکُونَ بی‏ شَیْئاً وَ مَنْ کَفَرَ بَعْدَ ذلِکَ فَأُولئِکَ هُمُ الْفاسِقُونَ نور / 55 »

/ 0 نظر / 37 بازدید